آموزش متعادل کردن چاکرا پنجم

کاور مدیتیشن گلو

ﭼﺎﻛﺮﺍﯼ گلو (ویشودها)

چاکرای پنجم (ویشودها چاکرا)  چاکرای گردن یا گلو یا مرکز ارتباط نیز نامیده می شود. طیف رنگی مربوط به این چاکرا آبی است که علامت جاودانگی، اخلاص و الهام است .این رنگ روی بیماری‌های گرفتگی گلو و ناراحتی‌های عصبی تأثیرگذار است.

چاکرای گلو مرکز متقاعد کردن با کلام است اگر شما خوب صحبت کنید و قابلیت تاثیر گذاری کلامتان بالا باشد همه حرف شما را قبول می کنند و به راحتی به شما اعتماد می کنند. شخصی که چاکرای پنجم سالمی دارد به راحتی می تواند علاقه خود را با بیانش نشان دهد و هیچ ترسی ندارد، بدون ترس از قضاوت شدن همه چیز را بیان می کند. و همیشه با خود واقعی خود زندگی می کند و چیزی برای پنهان کردن ندارد

خصوصیات چاکر گلو

خصوصیات چاکرای پنجم

 • رنگ: آبی کم رنگ و همچنین نقره ای یا آبی مایل به سبز
  عنصر وابسته: اتر
  حس: شنوایی
  سمبل (نشانه): لوتوس 16 پر
  اصل اساسی: طنین هستی
  بخش های وابسته بدن: گردن، گلو و آرواره، گوش ها ، صدا، نای ، لوله های برونشی، لب بالایی ریه ها، مری و بازوها
  غده وابسته: تیرویید
  غده تیرویید نقش مهمی در رشد استخوان بندی و اندام های درونی دارد. تعادل بین رشد معنوی و فیزیکی را سازمان دهی می کند و از راه متابولیسم به رفتارمان نظم می دهد و باعث سرعت تبدیل خون به انرژی و همچنین مصرف این انرژی می شود. علاوه براین ، متابولیسم ید را کنترل می کند و کلسیم خون و بافت ها را متعادل می سازد.

  مانترا:هام (برای دریافت مانترا چاکرا قلب اینجا کلیک کنید)

اگر چاکرای پنجم سالم باشد : از ابراز حقیقت ترسی ندارید. دوست دارید به حرف های دیگران گوش دهید و نظرات دیگران را قبول کنید.

اگر چاکرای پنجم پرکار باشد: اصلا حرف گوش نمی کنید؛ چرا که مدام در حال حرف زدن هستید. با صدای خودتان تمام صداهای دیگر را خفه می کنید.

اگر چاکرای پنجم کم کار باشد: از حقیقت گریزان هستید. در مواقعی که لازم باشد حرف دلتان را نمی زنید. خجالتی هستید و نمی توانید خودتان را مطرح کنید.

 

 کاور مدیتیشن چاکرا گلو

(برای دریافت مدیتیشن چاکرا گلو اینجا کلیک کنید)

1. موسیقی چاکرا گلو را بگذارید و در جایی آرام و در سکوت به حالت خوابیده دراز بکشید و چشمان خود را ببندید.

2. به تنفس خود آگاه شوید و فقط به صدای نفسهایتان دقت کنید تمامی توجه و تمرکزتان را بر روی نفسهایتان بیاورید و شروع به کشیدن نفسهای عمیق کنید می توانید تا پنج شماره نفس عمیق بکشید.

3. کم کم بدن به حالت ریلکسی می رسد و وارد دنیای درونی می شود.

4. حالا تصور کنید که در طبیعتی هستید که دوستش دارید کنار دریا در ساحل قدم می زنید، یا در جنگلی انبوه از درختان سرسبز هستید این تصاویر آرامش شما را عمیق و عمیق تر می کند.

5. حال تجسم کنید که در جایی نشسته اید و به اطراف خود دقت کنید هاله ای از نور و ذرات سفید شما را به صورت دایره وار احاطه کرده است
این نور انرژی حیات و پراناها هستند که در اطراف تمامی موجودات زنده قرار دارند و باعث حیات در موجودات می شوند شما باید این نور و انرژی را به صورت آگاهانه وارد بدن کنید.

6. نور را از فرق سر، آگاهانه وارد بدن کنید سعی کنید این نور سفید را ببینید نور از سر عبور می کند و به صورت می رسد، اجزای صورت را در بر می گیرد.

7. این مرحله مهم است زیرا نور هم اکنون به چاکرای گلو می رسد و با نور آبی که در این قسمت قرار دارد ادغام می شود نور سفید به دور نور آبی به گردش در می آید و شروع به پاکسازی این قسمت می کند. سعی کنید نور و انرژی سفید را ببینید که به دور نور آبی در حال گردش هست و گرمای مطلوبی در قسمت چاکرای گلو ایجاد شده که همین نشان دهنده پاکسازی این قسمت هست.

8.سپس نور به سمت پایین بدن هدایت می شود به دستها و اجزای دست ها می رود و سپس وارد قلب می شود و از آنجا به شکم و اطراف ناف هدایت می شود.

9. نور از میانه بدن عبور کرده و به پاها می رسد در پاها احساس قدرت و نیرو می کنید و حرکت جریان انرژی را در قسمت پاها کاملا احساس می کنید.

10. نور و انرژی به سمت پشت بدن می رود از پشت پاها عبور می کند و از لگن سمت راست و چپ حرکت می کند و به ستون فقرات می رسد.

11. ستون فقرات و کمر کاملا سرشار از نور و انرژی می شود و تو حرکت جریان نور را در کمر و تمامی مهره های کمر احساس می کنی. سپس نور به پشت گردن و پشت سر می آید.

12. در این مرحله باید نور را از فرق سر خارج کنید و هر فکر و عادت منفی که دارید از بدن خارج کنید لازم نیست به این فکر کنید که چه چیزهای بدی در افکارتان هست بلکه فقط نور را آگاهانه از فرق سر خارج کنید همراه نور سفید لکه های تیره نیز خارج می شوند که همان افکار و احساسات منفی هستند.

راه های بهبود چاکرای پنجم:

آبی روشن و کم رنگ به چاکرای پنجم اختصاص دارد. این رنگ آرامش می آفریند و بینش روحانی شما را باز و گسترده می کند.

در متعادل سازی چاکرای پنجم ، سنگ های زمردکبود و فیروزه بسیار موثر است.

رایحه تند مریم گلی امواج شفا را به طرف «مرکز تکلم» می فرستد. رایحه اکالیپتوس هم چاکرای پنجم را متعادل می کند.

مودرای چاکرا گلو:

 باید انگشتان دستها را سبک کنید و دست هایتان را شل و رها کنید یعنی دستها و انگشتان را منبسط کنید و هیچ کششی در انگشتان نباشد.مطابق تصویر زیر:

مودرا چاکرا گلو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مدیتیشن چاکراها