آموزش متعادل کردن چاکرا ششم

کاور مدیتیشن چشم سوم

ﭼﺎﻛﺮﺍﯼ چشم سوم (آجنا)

این چاکرا، چاکرای درک و اشراقی شما است. بر ذهنتان نظارت دارد و مرکز فرماندهی و ناظر بر چاکراهای دیگر است.

این چاکرا با درونی‌ترین قسمت وجودی انسان (به عقیده غربیهای باستان مربوط به ناخودآگاه می‌باشد) که روح نام دارد و همچنین معنویت مرتبط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیت‌ها و در واقع زندگی ما را هدایت می‌کند در آن قرار دارد.

جایگاه چاکرای ششم در فاصله یک انگشت بالای پل بینی در وسط پیشانی قراردارد و رو به جلو باز می شود

امروزه افراد کمی یافت می شوند که چشم سوم شان باز باشد و همواره از آگاهی بالایی برخوردار باشند. پیگیری کل نگرانه تحقیق علمی و یا شناخت حقایق فیلسوفانه دور از دسترس می تواند نشانه ای از گشایش نسبی و عملکرد هماهنگ چاکرای چشم سوم باشد. این افراد احتمالا ً توانایی رشدیافته ای برای تجسم و توانایی درک خیلی از چیزها را به طور حسی دارند. ذهن کنترل شده است و در عین حال بر روی حقایق اسرارآمیز باز است. درک از آن چه دنیای مادی به شما نشان می دهد خیلی بیشتر است، اما یک تمثیل، یک نماد از یک اصل روحانی در سطح فیزیکی متجلی شده است. هرچقدر چاکرای چشم سوم رشد بیشتری داشته باشد، افکار شما بیشتر بر اساس آگاهی درونی از حقیقت است.

 خصوصیات چاکر چشم سوم

خصوصیات چاکرای ششم:

رنگ: نیلی و همچنین زرد یا بنفش

حس: تمام حس ها، از جمله ادراک فراحسی

سمبل: لوتوس 96 پر

اصل اساسی: دانش وجود

بخش های وابسته بدن: صورت، چشم ها، گوش ها، بینی، سینوس ها، مخچه و دستگاه اعصاب مرکزی.

غده وابسته: پینه آل

مانترا:اوم (برای دریافت مانترا چاکرا چشم سوم اینجا کلیک کنید)

اگر چاکرای ششم سالم باشد : به شهود خودتان گوش می کنید. خلاقیت بسیار قوی دارید، راه حل مشکلاتتان را تجسم می کنید.

اگر چاکرای ششم پرکار باشد: واقع بینی را از دست می دهید. مغرور، مقتدر، انحصارطلب و متعصب می شوید.

اگر چاکرای پنجم کم کار باشد: به جای فکر کردن به موضوع، به شکل مستقل هر کس هر چیزی گفت همان را انجام می دهید. بی ثبات و بزدل می شوید.

 

کاور مدیتیشن چشم سوم 2-min

(برای دریافت مدیتیشن چاکرا چشم سوم اینجا کلیک کنید)

برای پاکسازی و فعال سازی چشم سوم باید از یک استاد کمک گرفت، اما اگر خودتان این کار را انجام می دهید به یاد داشته باشید که باید از چاکرای اول شروع به پاکسازی کرده و پله پله مراحل را انجام دهید و باز هم تأکید می کنم که از تمرینات مضاعف خودداری نمایید.

1. چشم سوم با سینوس ها در ارتباط است. پس برای فعال سازی چشم سوم می توان از شست و شوی سینوس ها و حفره های  کمک گرفت.

2. ماساژ و ضربه های آرام به چاکرای ششم باعث تحریک این چاکرا می شود. البته در ابتدا به صورت فیزیکی و در ادامه بصورت ذهنی. این تمرین باید در حین مراقبه و آرامش و خلسه انجام بگیرد. در وضعیت آلفا می توانید این تمرین را انجام دهید.

3.در حالت مراقبه تجسم کنید که نقطه ای در وسط پیشانی وجود دارد که کم کم به صورت دایره ای بزرگ و بزرگتر شده و به قطر حدود 20 سانتی متر رسیده است.

4. هر چیز زائد و اضافی را از اطراف خود دور کنید. چه وسایل اضافی در محیط کار و زندگی ، و چه افکار مزاحم و منفی را از درون و ذهن خود.

5. با آگاهی کامل در وضعیت سجده قرار گرفتن بسیار سودمند است، چون چاکرای ششم را تحریک کرده و فعال می کند. خواندن نماز با آگاهی کامل و تمرکز یکی از راه های فعالسازی چشم سوم است.

6. در حالت مراقبه و یا وضعیت آلفا، تکرار و تمرکز بر مانترای (ذکر) «اووووومممممممم» داشته باشید.

یادتان باشد پس از باز کردن هر چاکرایی، به طور موقت آن را ببندید تا از خروج انرژی و به هدر رفتن آن جلوگیری کنید، همچنین مانع از ورود انرژهای زائد و منفی و همچنین دزدی انرژی شوید.

راه های بهبود چاکرای ششم:

از هر صدایی که به شما آرامش می دهد و ذهن تان را باز و تصورات و احساسات ابعاد کیهانی را برانگیخته می کند، می توانید برای متعادل کردن چاکرای ششم استفاده کنید.سنگ لاجورد و یاقوت آبی- بنفش برای متعادل کردن چاکرای چشم سوم توصیه می شود.

می توانید از رایحه نشاط آور نعنا و یا یاسمن استفاده کنید. با دستگاه تبخیر کننده بشکل بخار در محیط پخش شود یا توسط شمع ، یا بشکل عود سوزانده شود و یا بر روی بدن بمالید و یا در وان بریزید و حمام کنید.

مودرای چاکرا چشم سوم:

 باید انگشتان دستها را سبک کنید و دست هایتان را شل و رها کنید یعنی دستها و انگشتان را منبسط کنید و هیچ کششی در انگشتان نباشد.مطابق تصویر زیر:

مودرا چاکرا چشم سوم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مدیتیشن چاکراها